Oferta

Tooltex jest od 30 lat zajmuje się dostawami urządzeń  dla szeroko rozumianego przemysły tekstylnego.W naszej ofercie znajdują się zrywarki uniwersalne , grubościomierze, tensometry ,urządzenia laboratoryjne barwiące i wykańczające

Zadzwoń tel. (+48) 605 042 796

Tooltex jest od 30 lat zajmuje się dostawami urządzeń  dla szeroko rozumianego przemysły tekstylnego oraz zrywarkami uniwersalnymi , grubościomierzami, tensometrami , laboratoryjnymi urządzeniami barwiącymi i wykańczającymi. Jesteśmy firmą rodzinną.
W szczególności jesteśmy wyłącznym dystrybutorem firmy Mesdan w Polsce:

Równolegle oferujemy wyroby innych dostawców w pokrewnych zakresach.Dodatkowo sprzedajemy  niszowe urządzenia do bezwęzłowego łączenia nici, przędz, rovingów  szklanych i kevlarowych , półproduktów do knotów do świec, taśm, sznurków  itp.

Splatacze ( jointair) stosowane są w sposób ręczny lub  automatyczny.Urządzenia te  wymagają podłączenia do sprężonego powietrza.Splatacze czyli „jointary” powodują, że zamiast pęku który pogrubia łączony materiał o co najmniej 100%, w miejscu łączenia powstaje splot o pogrubieniu ok. 20-30% przy zachowaniu dużej wytrzymałości.

Oferujemy również urządzenia pomiarowe i laboratoryjne skierowane do przemysłu tekstylnego i pokrewnych.: zrywarki uniwersalne i do tekstyliów , skrętomierze, grubościomierze,  martindale , i wiele innych. Dostarczane urządzenia są serwisowane z terenu Polski.

W szczególności oferujemy uniwersalne  zrywarki mające zastosowanie nie tylko w przemyśle tekstylnym  ale tez w  pokrewnych.

Nasze urządzenia charakteryzują się dobrą jakością i przystępną ceną.

Posiadamy bardzo szeroką ofertę począwszy od prostych przyrządów , aż po zaawansowane urządzenia pomiarowe.Ponadto oferujemy przewijarki , skręcarki , całe mini przędzalnie, mini krosna.